Fatma TAŞ


Aile Danışmanı, Davranış Bilimci, Psikoloji (Yüksek Lisans) , Yazar, Kişisel Gelişim Danışmanı, NLP Eğitmeni, Yaşam Koçu ve şirketin kurucusudur.

İLGİ EĞİTİM DANIŞMANLIK

Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Çamtepe Sokak No:2 Kat:5 Daire:13 Corner Palas Apt.  Göztepe/Kadıköy  İSTANBUL Tel: 0216 567 69 80 Email: bilgi@ilgidanismanlik.com

Newport ile bir başarı öyküsü…

Newport International Üniversitesi mezunu Fatma Taş’ın başarılarla dolu kariyeri, çalışırken de bir üniversitede öğrenim alınabileceğinin adeta bir kanıtı niteliğinde. Kişisel Gelişim ve Davranış Bilimleri Uzmanı Fatma Taş, hem eş, hem anne hem de çalışan bir kadın olmasına rağmen Newport International Üniversitesi’nin Davranış Bilimleri bölümünden mezun olmayı başarabilmiş. Aynı üniversitede yüksek lisans eğitimine devam eden Taş, toplumumuzda kadın eğitimin gelecek nesiller açısından önem taşıdığının özellikle altını çiziyorFatma Taş… Bir eş, bir anne. Ama her şeyden önce kadın. Ve bir iş kadını. Kız çocuklarının okutulmadığı günümüzde, onun genç yaşlarda başlayan okuma merakı ve öğrenme azmi bir meslek sahibi olmasına karşın hala sürüyor.

Kişisel Gelişim ve Davranış Bilimleri Uzmanı Fatma Taş, Ankara Kız Teknik Olgunlaşma Enstitüsü mezunu. Uzun yıllar tekstil sektöründe çalışan Fatma Taş, kişisel gelişim alanında aldığı özel derslerle uzmanlaşmasının ardından bir üniversitede lisans eğitimi almayı hedefliyor ve işte bu noktada yolu Newport International Üniversitesi ile kesişiyor.

İngiltere, İspanya, İsviçre, Belçika, İsrail, Japonya ve Meksika gibi dünyanın 29 ülkesine yayılmış tek Amerikan Üniversitesi olan Newport International Üniversitesi’ni cazip kılan ise “çalışırken öğrenim fırsatı” sunması oluyor.
Newport International Üniversitesi’nde 4 yıllık bir lisans programı olan Davranış Bilimleri’ni bitirerek mezun olan Taş, şu anda aynı üniversitede Psikoloji bölümünde yüksek lisans yapıyor.
Newport International Üniversitesi’nin dünya çapında kaliteli akademik programlar sunan bir eğitim merkezi olduğunu belirten Taş, bağımsız eğitim programları sayesinde hem okul hayatına devam ettiğini hem çalıştığını hem de eşine ve çocuklarına gereken zamanı ayırmayı başardığını söylüyor.
Newport International Üniversitesi’nin yüksekokul ve üniversitelerde eğitim alamayan öğrencilere iyi bir fırsat sunduğunu dile getiren Taş, Amerikan Üniversitesi Diploması almanın ise dünya çapında büyük avantajlar sağladığını kaydediyor.

Newport International Üniversitesi’nde Amerikan eğitim müfredatının uygulandığını ve kredili sistemin çalışan ya da ev kadınları için uygun bir eğitim programı olduğunu vurgulayan Taş, sınıf dışı eğilimlerden de kredi verildiğini geçmiş başarı ve yeterliliklerin kredili sistemde değerlendirilmesinin önemli olduğunu söylüyor.
Çalışırken de akademik kariyer yapılabileceğini dile getiren Taş, yoğun iş temposuna rağmen Newport International Üniversitesi’nin sunduğu olanakla kariyerinde önemli bir fırsatı yakaladığını belirtiyor.

Kendi şirketini kurdu
Fatma Taş, bir yandan yüksek lisansını yaparken bir yandan da eğitim ve aile danışmanlık hizmetleri veriyor. İlgi Eğitim ve Aile Danışmanlık Hizmetleri’nin sahibi Taş, kişisel gelişim, aile içi etkili iletişim, insanları tanıma sanatı vb. eğitimler veriyor, kurumsal, bireysel danışmanlık ve yaşam koçluğu yapıyor.
Okuma sevgisi, çalışkanlığı, ailesine düşkünlüğü ve emeğe saygısıyla örnek bir kadın olan Taş, uzaktan eğitimin sağladığı avantajları sonuna kadar kullanmakta da kararlı.
Kız çocuklarının okutulmamasına ve kadınların eğitimine gereken önemin verilmemesine tepki gösteren Taş, bilgiye odaklı kadının sağlıklı nesiller yetişmesinde büyük rol oynadığını vurgulayarak, özellikle annelere kendi eğitimlerine gereken önemi vermeleri çağrısında bulunuyor. Taş bu konuda devlete ve kamuoyuna ciddi görevler düştüğünü ifade ediyor.


, Artı Eğitim Dergisi