İLGİ EĞİTİM DANIŞMANLIK

Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Çamtepe Sokak No:2 Kat:5 Daire:13 Corner Palas Apt.  Göztepe/Kadıköy  İSTANBUL Tel: 0216 567 69 80 Email: bilgi@ilgidanismanlik.com

Hakkımızda

FATMA TAŞ

Her şeyden önce birey, evlat, eş, anne ve birçok kimlikleriyle birlikte yaşamaktan çok büyük keyif alan bir kişidir.

Mersin’de dünyaya merhaba diyerek hayat çizgisinde yaşamına başladı. İlk ve ortaokul dönemini çok oyun oynayarak tamamladı. Sanki hayat bir oyundu. Ve her şey oyunun bir parçasıydı. O dönemlerde hayal ettiği durumları hayatının basamaklarında yaşadı.

Lise hayatı anlama, algılama ve farkındalık dönemiydi. Eğitimde Başarılıydı. hayatı deneyimlemekten çok şey kazandı.

Beş yıl süren Resim ve fotoğrafçılık eğitimini aldı. 15 yaşından başlayan ticari hayatında lise de okulun foto “Fato” suydu.

Birçok alanda cesurca kendini eğitti ve geliştirdi. Ankara Üniversitesi kız teknik okulunda tekstil ve moda üzerine başarılı bir eğitim döneminden sonra Mersin’de Milli Eğitim Bakanlığı denetiminde dikiş okulu ve moda evi işletme sahibiydi. Bu süreç ona hayata dair çok şey kazandırdı. Lise çağlarında başlayan insanların sorunlarını dilemek ve çözmek insanların daha iyi olmasına yardım etmek, mutluluk veriyordu.

Mesleğini yaparken insanların ondan yardım almaları ve sorunlarına çare bulması onu 2. Meslek arayışına yöneltti. Eşinin de desteğiyle insanlara daha kaliteli ve bilinçli yardım edebilmek için Newport üniversitesinde davranış bilimleri lisans eğitimi aldı ve yüksek lisansını psikoloji üzerine yaptı.

İnsanların beyini ve davranışları çok ilgisini çekiyordu. Ayrıca NLP eğitimlerinide alarak yaşam koçluğuna ve aile koçluğuna başladı.

Türkiye’nin birçok yerinde mesleğiyle ilgili olarak Seminerler, konferanslar paneller verdi. Uzun yıllardır televizyonlarda programlara katıldı. Ayrıca “boşanmak istemiyorum” dizinde rol aldı. Radyo 7 de uzun yıllar süren evlilik okulu programını yapmanın keyfini yaşadı.

150 Soruda Evlilik Okulu kitabıyla insanların evliliğine çok büyük katkıda bulundu.

Günümüzde de çeşitli dergi ve gazetelerde röportajları ve makaleleri yayımlanmaktadır.

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfının iki sene hazırlık döneminde danışman olarak çalıştığı İlk defa Türkiye’de düzenlenen aile kongresinde takım çalışmasının içinde yer aldı.

Aile kongresinde önerisi olan liselerde aile eğitimi dersi verilmesi kabul edildi.

Evlenmiş olmak için evlenmek değil, gerçekten aile olmak için evlilik yapmak, evlilik bilincinin çağımızda eğitimle olacağını göstermektedir. Kaliteli ailelerin mutlu, huzurlu ortamda kaliteli nesil yetiştirmeleri önemlidir. Nesilden nesillere aktarılacak bilgilerin doğru model olmasına destek vermek temel düşüncesidir.

150 soruyla seçtiği eşi Ahmet Beyle evlidir. Ali Yasir ve Yakup Selim isimlerinde iki evlatları var. Çocuklarını yetiştirirken yaşadığı deneyimler ve mesleğinde ailelerle yaşadığı sorunların sonucu olarak ortaya çıkan "Çocuk Baş Belası mı? Baş Tacı mı?" isimli kitabı nokta vuruşuyla ve pratik bilgileri ile siz sevgili okurlarını buluşturmuştur.

Hayat yolculuğunda iyi bir öğrenci olmak bu bilgilere insanlara aktarmak ve sonuçları gözlemlemek onun için en büyük mutluluktur.

Hayat enerjisini sevmekten alan ve paylaşımcı dünyasını siz okurlarıyla yüreğini birleştiren Fatma Taş’ ın en büyük dileği "KOŞULSUZ SEVİN"


"SEVGİDE KALIN"